Zastupitelé vybírali mezi dvěma kandidáty. Za ČSSD se o křeslo ucházel Vladimír Eminger, komunisté navrhli Drahomíra Faixe. Ovšem ani jeden nezískal nadpoloviční většinu. Pro V. Emingera zvedlo ruku deset zastupitelů, D. Faix dostal jen šest hlasů.

Další pokus budou mít zastupitelé až v září, tedy téměř rok po komunálních volbách. K úspěšné volbě nepomohla ani změna volebního řádu. Tu navrhl starosta Jan Kerner. Zastupitelé změnu podpořili a tím vypustili dohadovací řízení. Jelikož nedošlo ke zvolení žádného z kandidátů, volba skončila a pokračovalo se v dalším jednáním.

V podzimních volbách zvítězila v Lounech ODS se 41,21 procenta hlasů, což představuje 14 mandátů ve třicetičlenném zastupitelstvu. Druhá KSČM získala 18,74 procenta hlasů a šest křesel v zastupitelstvu. Jaroslav Starý, který kandidoval za KSČM jako nezávislý, ale z komunistického klubu vystoupil. ČSSD skončila s 18 procenty a šesti mandáty. Po dvou zastupitelích má Unie pro sport a zdraví a Strana zdravého rozumu. Ustavující zasedání zastupitelstva se uskutečnilo loni 30. října.

Funkci starosty obhájil Jan Kerner (ODS), neúspěšná byla naopak jeho stranická kolegyně a bývalá místostarostka Věra Mirvaldová. Na postu zástupce starosty ji vystřídal Jan Čermák (ČSSD). Vedle Kernera a Čermáka zasedli v radě Vladimír Budinský, Edita Hořejší, Milena Zikmundová, Emil Volkmann z ODS a Marie Rašková za sociální demokraty. Osmým radním se stal až 5. února Josef Frolík z Unie pro sport a zdraví.

Neúspěšná volba radního se stala součástí schůze zastupitelů

Zastupitelé neurčili chybějícího radního