„Město se začne propagovat i tímto logem. Předpokládáme, že by logo mohlo postupně nahradit znak při pořádání běžných akcí. Do konce září vypíšeme výběrové řízení na dodání loga a do konce roku by mohlo být hotové,“ informovala Renáta Čapková, tajemnice Městského úřadu Louny.

„Soutěže se budou moci zúčastnit všichni zájemci z řad veřejnosti včetně profesionálních grafických a reklamních studií. Návrh loga musí splňovat náročné estetické a typografické podmínky, tzn. musí být jedinečné, dobře zapamatovatelné a musí reflektovat filozofii města a mít určitou informační hodnotu. Každý autor může podat maximálně tři návrhy,“ říkají některé body podmínek výběrového řízení.

Tři vítězné návrhy nechá radnice finančně odměnit. Autor vítězného návrhu získá 20 tisíc korun. Návrh, který se umístí na 2. místě dostane 5 tisíc korun, a návrh na třetím místě tři tisíce korun. Logo města se stane jeho oficiální upoutávkou. „Ještě řešíme, jestli bude logo volně stažitelné z internetu. Ale pravděpodobně jej budeme poskytovat jen na žádost, abychom věděli, k čemu je logo používáno. O podmínkách budeme ještě jednat,“ dodala R. Čapková.