„Její jednání nebylo možné vyřešit na místě, a proto bylo oznámeno policisty na místně příslušný úřad,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Mareš.

Přestupek mladé ženy, mimo obec překročila rychlost o více než 50 km/h, spadá do kategorie těch nejzávažnějších. Ve správním řízení jí hrozí pokuta od 7000 do 25000 tisíc korun, zákaz řízení na 6 až 18 měsíců a 6 trestných bodů.

Právě nedodržení stanovené rychlosti bylo nejčastější pochybení, na které policisté při zmíněné dopravně bezpečnostní akci narazili. „Dále policisté řešili jednoho řidiče, který řídil motorku bez příslušného řidičského oprávnění. Mimo jiné řešili řidiče za přestupek spočívajícím v nerozsvícení světel v situaci, kdy to zákon stanovuje. Policisté zaznamenali také tři případy nepřipoutaných řidičů a tři případy, ve kterém měly dopravní prostředky nevyhovující technický stav,“ vypočetl policejní mluvčí. Za pozitivní označil, že během této akce u žádného z řidičů nebyl zjištěn alkohol ani jiné návykové látky.

Ilustrační foto
Pozor, klíšťata už jsou vzhůru. Zima měla letos krátké drápy, moc je nezdržela

Konec dálnice D6 u Lubence je jedním z míst, kde k překračování rychlosti aut dochází ve velké míře. Podobné je to na konci dálnice D7 ve směru Chomutov – Praha u Postoloprt. I tam platí „osmdesátka“. S častým překročením rychlosti se policisté setkávají také na rovných úsecích silnice I/27 Most – Plzeň ve Velichově na Žatecku a Sýrovicích na Podbořansku.

Mohlo by vás zajímat: Proč se u přijímaček z češtiny daří nejlépe žákům z lounské ZŠ J. A. Komenského?

Zdroj: Deník/Petr Kinšt