Okresní soud v Lounech rozhodl, že obec Lubenec a Tělovýchovná jednota Spartak Lubenec mají zaplatit odškodné zhruba milion korun rodině chlapce, na kterého spadla branka na tamním fotbalovém hřišti a zabila ho. Obec se proti rozsudku odvolá.

Chlapec zemřel na místě

K tragédii došlo v pondělí 3. října 2011 kolem 18. hodiny v areálu Spartaku Lubenec. Na 13letého chlapce spadla kovová přenosná branka a udeřila ho do hlavy. I přes snahu záchranářů na místě zemřel. Branka nebyla zajištěna, chlapec se na ní měl údajně houpat. Policie viníka nenašla a případ odložila.

Psali jsme: Chlapce zabila fotbalová branka. Rodina nyní žádá o odškodnění

Rodina podala k Okresnímu soudu v Lounech žalobu za nemajetkovou újmu. Po obci a Tělovýchovné jednotě Spartak Lubenec chtěla zhruba jeden milion korun, soud jí dal svým nedávným rozsudkem za pravdu.

„S rozsudkem nesouhlasíme, nechápu ho. Neštěstí se stalo na veřejném prostranství, branka nebyla naše. Podle takového výkladu soudu bychom museli hřiště zavřít, děti by tam nemohly chodit ve svém volném čase," sdělil lubenecký starosta Jiří Chaloupecký.

Zastupitelé rozhodli: obec se odvolá

Tamní zastupitelé na své poslední schůzi většinou hlasů rozhodli, že se proti rozsudku obec odvolá. „Žaloba ve věci viny obce nemá opodstatnění," je stanovisko obce podpořené názorem jejího právníka.

Nešťastná branka vlastníka nemá, vyrobena byla kdysi svépomocí. Dřív se zamykala se a zajišťovala, ale zajištění před tragédií někdo vytrhl.