Rybník, les, rozhledna, staré vykopávky v ulicích městečka různá zajímavá místa v Lubenci a okolí mapuje nově zřízená naučná stezka s devíti tabulemi. Pokud nevíte, kam se vydat na výlet v aktuálním počasí s jarními deštíky, můžete si projít právě tuhle trasu na Podbořansku.

Obec na vytvoření nové naučné stezky dostala grant z Fondu T-Mobile a druhou polovinu nákladů zaplatila z vlastních zdrojů. Stezka s dalšími projekty na rozvoj turistiky stála celkem přes 170 tisíc korun. „Na devíti tabulích v okolí Lubence se domácí obyvatelé, turisté i návštěvníci obce mohou seznámit s historií, geologií, faunou, flórou a dalšími přírodními zajímavostmi regionu. Stezka vede překrásnou krajinou Lubenecka. Z grantu byly vydány i informační a propagační materiály, které jsou pro návštěvníky k dispozici v informačním centru obce Lubenec,“ uvedl starosta Lubence Bohumil Peterka.

Nová naučná tabule byla umístěna také na Vochlické rozhledně tyčící se nad sousední osadou Libyně. Rozhledna byla po desetiletích chátrání obnovena i s přístupem pro veřejnost v létě roku 2010. Její znovuzrození bylo dílem party nadšenců z místních občanských sdružení. Lidé z Lubence a okolí stáli i za vytvořením nové naučné stezky. „Všem je potřeba poděkovat,“ sdělil lubenecký starosta B. Peterka.