Malým i dospělým obyvatelům Lubence slouží od pátečního 16. listopadu nové multifunkční hřiště. Moderní sportoviště v sousedství základní školy potěší hlavně milovníky míčových her. Využívat ho mohou jak školáci či svěřenci oddílu TJ Spartak Lubenec, tak i veřejnost. Výstavbu víceúčelového Oranžového hřiště podpořila Nadace ČEZ částkou 600 tisíc korun. Celkové náklady na výstavbu hřiště činí 882 tisíc korun.Dopoledne bude areál sloužit žákům z Masarykovy ZŠ Lubenec, kteří se dosud museli spoléhat jen na tělocvičnu. V odpoledních hodinách na něj vyběhnou fotbalisté z místního sportovního oddílu. Večer a během víkendu zde mohou sportovat i ostatní obyvatelé Lubence. „Dlouhodobě podporujeme sportování a aktivní životní styl našich obyvatel. Kvalitní sportovní areál nám však v obci chyběl. Proto věřím, že Oranžové hřiště nebude zahálet," projevil radost z nového sportoviště starosta Bohumil Peterka.

Sportoviště je natrvalo osazeno basketbalovými koši a brankami pro malou kopanou či házenou. Snadno a rychle se ovšem může přeměnit i na volejbalový nebo tenisový kurt. Dá se na něm pochopitelně hrát i klasická vybíjená. Jeho povrch tvoří umělý trávník, který je optimální právě pro míčové hry. Jako první si ho proto mohli během přátelského zápasu vyzkoušet nejmladší fotbalisté z oddílu TJ Spartak Lubenec. Jejich duelu přitom předcházelo vystoupení malých mažoretek z lubenecké základní školy.

Lubenec: 34. hřiště, které na severu podpořila nadace

Za dobu své existence podpořila Nadace ČEZ výstavbu dvou set dětských a sportovních hřišť částkou přesahující 238 milionů korun. „Dlouhodobě se věnujeme podpoře sportovních aktivit dětí a mládeže. Chceme pro ně vytvořit vhodné a bezpečné prostředí. Příspěvky na Oranžová hřiště poskytujeme od roku 2003 a zájem o ně neklesá," říká Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ. Jak dodal, v rámci severních Čech je lubenecké Oranžové hřiště v pořadí již třicáté čtvrté.

V okrese Louny podpořila Nadace ČEZ od roku 2003 až do současnosti kromě Lubence výstavbu hřiště také v Lounech.    Ota Schnepp