První školní den v Lounech bude pro tamní žáky ve znamení zajímavého setkání. Do Základní a Mateřské školy Kpt. Otakara Jaroše totiž přijede oblíbený herec a moderátor Lukáš Hejlík. Nejsilněji se do povědomí veřejnosti zapsal jako Tomáš Meduna, prezident módní společnosti KM Styl v seriálu Ošklivka Katka. Tentokrát přijede propagovat nový seriál s názvem Základka.

L. Hejlík dorazí do Loun v půl osmé, a to i se štábem TV Prima. Ten bude pořizovat záběry pro magazín VIP zprávy. Samotný umělec by si měl prohlédnout školu, kterou kdysi sám absolvoval, pohovořit s pamětníky a navštívit jednu z devátých tříd. Poté má následovat autogramiáda. Vzhledem k tomu, že půjde o první školní den, kdy výuka končí po několika desítkách minut, by měli mít žáci dostatek prostoru se s hercem setkat. „Srdečně jsou zváni i žáci ostatních místních škol. Lukáš Hejlík je ochoten u nás počkat a setkat se s nimi i po deváté hodině. I když časový harmonogram má značně napjatý," sdělil dobrou zprávu Vlastimil Lisse, ředitel ZŠ Kpt. O. Jaroše.

Lukáš Hejlík se narodil 27. ledna 1980 v Mostě, vyrůstal v Cítolibech, v Lounech absolvoval jednak základní školu, kterou se nyní chystá navštívit (dříve ZŠ 28. října - pozn. red.), ale také obchodní akademii. Kromě již zmíněné zásadní role stanul před kamerou například po boku Agáty Hanychové ve filmu Crash Road, s Jiřím Mádlem natočil snímek Spiknutí, milovníci seriálů ho mohli vidět také v Dobré čtvrti a několika dalších. Lukáš je autorem kultovního projektu LiStOVáNí, v němž spolu s dalšími herci předvádí vybrané knihy na jevišti ve formě čteného divadla. Je také spoluzakladatelem časopisu BBaRáK.