Oblíbený mladý muž a idol mnoha dívek, herec Lukáš Hejlík, zpestřil první školní den v Lounech. Přijel do ZŠ a MŠ Kpt. O. Jaroše, bývalé ZŠ 28. října, kterou kdysi sám navštěvoval. Setkal se dokonce i se svým bývalým třídním učitelem.

Jedním z cílů návštěvy byla propagace nového seriálu TV Prima Family s názvem Základka. V něm se Lukáš Hejlík objevuje jako Roman Sivý, učitel s aprobací výtvarná výchova a občanská nauka. Není tak náhodou, že sotva do lounské školy přišel, zamířil k učebně výtvarné výchovy. Na dveřích tam zanechal podepsanou fotografii.

Hned poté následovala krátká schůzka s bývalým třídním učitelem Josefem Šilhánkem. Ten si jako správný pedagog někdejšího žáka dobře pamatoval. „Byl takový živý a ve své třídě vynikal. Ovšem vzhledem k tomu, že to byla třída hokejová, nebyl to zas takový problém," zažertoval Josef Šilhánek.

Zpátky v lavici

Oba hosté poté navštívili žáky 9.A. Tam se Lukáš Hejlík ptal, co je ve škole nového a posléze se rozpovídal i o několika svých spolužácích. Přidal pár svých příhod a dokonce si opět vyzkoušel, jak se sedí v lavici své bývalé třídy. Prohlédl si také zbrusu novou školku, kterou má škola čerstvě „pod křídly". Na prohlídce školy i při návštěvě žáků mu byl neustále v patách štáb TV Prima.

Lukáš Hejlík se narodil 27. ledna 1980 v Mostě, vyrůstal v Cítolibech, v Lounech absolvoval základní školu, později také obchodní akademii. Nejsilněji se do povědomí veřejnosti zapsal jako Tomáš Meduna, prezident módní společnosti KM Styl v seriálu Ošklivka Katka. Před kamerou stanul také například po boku Agáty Hanychové ve filmu Crash Road, s Jiřím Mádlem natočil snímek Spiknutí, milovníci seriálů ho mohli vidět v Dobré čtvrti a několika dalších. Lukáš je rovněž autorem kultovního projektu LiStOVáNí, v němž spolu s dalšími herci předvádí vybrané knihy na jevišti ve formě čteného divadla. Je také spoluzakladatelem časopisu BBaRáK.