Dar ve výši jedno sto tisíc korun obdržela Nemocnice sv. Alžběty v Lounech od společnosti Ekostavby.

Určeny jsou na nákup dvanácti nových lůžek s elektrickým polohováním.

„Chirurgické oddělení s nimi disponuje už asi měsíc,“ podotkl na středečním předání symbolického šeku od majitele Ekostaveb Jiřího Markupa ředitel nemocnice Petr Landa. Jak dodal, Ekostavby jsou po Městě Louny druhým největším sponzorem nemocnice. "Jako každý podobný subjekt se i my potýkáme s financováním. Každá pomoc je samozřejmě vítaná a ihned směřována do zlepšení služeb v nemocnici," ujistil P. Landa.

Od společnosti Ekostavby se v tomto případě nejedná o první dar, který zdravotnickému zařízení poskytla. Před třemi lety přispěla při rekonstrukci skladů z rozestavěné kuchyně. Tehdy se jednalo o zajištění projektové dokumentace, provedení některých prací a podobně.

A proč Ekostavby, jedna z nejvýznamnějších firem v Lounech, nemocnici pomáhají? "Myslím, že nemocnice k městu patří a je to důležitá služba pro jeho obyvatele, i když poskytuje péči v ne tak velkém rozsahu, jak by si jistě mnozí přáli. Chirurgické a interní oddělení, které tu fungují, mají velký význam," řekl Jiří Markup.

Druhým důvodem, ryze osobním, je jeho kladná zkušenost s prací lounských lékařů, kteří mu před několika lety pomohli se závažným poraněním nohy. "Doufám, že finanční dar a jeho účel bude sloužit nejen zdravotnímu personálu, ale hlavně zdejším pacientům," dodal J. Markup.

Nová lůžka, pořízená díky poslednímu daru, jsou pohodlnější a pro pacienty příjemnější. „Je to skutečně tak. Mohu potvrdit, že oproti těm starým jsou velmi pohodlná,“ řekl Josef Sucháček, jeden z pacientů chirurgického oddělení.