Oslavy masopustu budou letos v Lounech jiné. Větší, pestřejší a rozprostřené do několika dnů. Také organizátorů je víc. „Tradičně jsme oslovili Oblastní muzeum v Lounech, Informační centrum Louny, Vrchlického divadlo a nově kamarády z lounských sportovních příspěvkových organizací,“ prozradili pracovníci Městské knihovny Louny, která připravuje každoroční program na Mírovém náměstí.

Pozvánka na masopust v LounechZdroj: Městská knihovna LounyAni letos město nepřijde o veselý masopustní průvod a rej masek. Uskuteční se v úterý 13. února od 9.30 opět v centru Loun. Přijdou děti z místních školek a základních škol, doprovodí je bubenický soubor Superkus při základní umělecké škole a vystoupí Divadlo 100 opic.

Různé akce ale zpestří masopustní čas už od čtvrtka 8. února, tedy i závěr jarních prázdnin.

Taškařice pro děti z mateřinek a pro veřejnost proběhne 8. února od 9.30 v městské sportovní hale. Páteční dopoledne od 10 do 12 hodin zpestří masopustní kreativní dílna pro veřejnost v lounské knihovně.

Pozvánka na masopust v LounechZdroj: Městská knihovna LounyA v knihovně se bude tvořit i v neděli 11. února. Tentokrát ovšem půjde o vaření polévky a soutěž o tu nejlepší. Program bude probíhat od 15 do 17 hodin.

Masopustní tvořivou dílnu pro rodiče s dětmi pak v pondělí 12. února připraví Klub(ovna) Luna. Otevře se ve 13.30 a zavře v 17.30 hodin. Poslední akcí bude Masopustní pohádka aneb Jak skřivánek musel vrznout. Děti ze škol a školek ji ve Vrchlického divadle uvidí ve středu 14. února dopoledne, široká veřejnost pak týž den od 17 hodin.

Trochu nevšední možnost se pobavit přidá k masopustním oslavám lounská plavecká hala. Po celou dobu, tedy od 8. do 14. února, tam mohou malí i velcí soutěžit ve sjezdu na tobogánu. Tedy - kdo ho projede nejrychleji. Časy se budou moci zapsat u plavčíka.

Mohlo by vás zajímat: Dej věci druhou šanci. V Lounech na autobusovém nádraží se konal swap

Zdroj: Ladislav Bába