Už čtrnáctý ročník přehlídky Lounská Mateřinka odstartoval dnes, v úterý 3. března, v lounském Vrchlického divadle. Omladina z mateřských škol předvedla rodičům i dalším příbuzným krásné programy, celkem se jich první den představilo osm. Stejná porce je připravena i na zítra, kdy bude přehlídka pokračovat. Začátek bude opět ve 14.30 hodin. 

Lounská Mateřinka je oblastním kolem celostátního festivalu mateřských škol. „Je to nesoutěžní akce, ale zpravidla dvě nejzajímavější vystoupení postupují do celostátního kola. To se letos koná 8. a 9. května v Nymburku," upozornila Alena Šubrtová, ředitelka Soukromé MŠ Mateřinka Louny, která místní kolo pořádá. Například loni se na celostátní finále podívaly MŠ Šafaříkova Louny s programem Co se děje na zahradě a MŠ Domoušice s pásmem Už je to uděláno.

Kromě „domácích" Soukromé MŠ Mateřinka, Přemyslovců, MŠ Speciální, Kpt. O. Jaroše, Dykova, Fügnerova, Kpt. Nálepky, MŠ ČSA, V Domcích a Šafaříkova přijedou předvést své tanečky také děti z okolí. Například to bude MŠ Alergo Žatec, MŠ Domoušice, MŠ Veltěže, MŠ Křesín a MŠ Dobroměřice. Program přehlídky se každý ze dvou dní liší, protože vystupujících je hodně a jedno odpoledne by nestačilo.