Mateřské centrum v Lounech nabízí rodinám a hlavně maminkám své služby už pět let. Bylo založeno v březnu 2003 a za tuto dobu jej navštívily stovky spokojených maminek s dětmi v předškolním věku.

Mateřské centrum sídlí v ulici Na Valích 662 a je otevřeno každý všední den.

„Mateřské centrum zahájilo pravidelnou činnost za pomoci lounské radnice a Církve československé husitské v březnu 2004. Zaměřujeme se hlavně na rodiny s malými dětmi do 6 let. Chceme, aby maminky na mateřské dovolené se mohly u nás scházet, seberealizovat nebo vzdělávat. Děti mají možnost zapojit se do kolektivu ještě před vstupem do mateřské školy,“ říká předsedkyně Občanského sdružení Mateřské centrum Louny Milena Bernášková. Mateřské centrum zajišťuje také nastávajícím maminkám předporodní kurzy, které obsahují předporodní přípravu, cvičení na gymnastických balonech, přípravu na kojení a přednášku pediatra. Kurz probíhá každý čtvrtek od 17 hodin.

Centrum spolupracuje také s litvínovskou střední školou Educhem, která tam v loňském roce uspořádala rekvalifikační kurzy pro maminky. „V září bychom chtěli v kurzech, které mají maminkám ulehčit návrat do pracovního procesu, pokračovat,“ upozornila M. Bernášková.

Oblíbenost centra mezi maminkami roste. Zatímco v roce 2007 jej navštívilo 700 maminek, v loňském roce to bylo 739.

Centrum je otevřeno i pro tatínky, ale ti tam podle slov M. Bernáškové zavítají spíše sporadicky. „Za pět let jsme přivítali pouze tři tatínky,“ pozdechla si vedoucí centra. Centrum je otevřené denně podle týdenního a měsíčního harmonogramu. „Mimo to pořádáme i tématicky zaměřená setkání, například dětský karneval, závody na dětských vozidlech, velikonoční nebo vánoční dílnu, mikulášskou besídku, třikrát do roka burzy dětského oblečení, kočárků a potřeb pro děti, besedy a další věci,“ dodala M. Bernášková.