Co radnice, to jiný zvyk. Úředníci městských úřadů v okrese Louny si vánočních zpestření užívají rozdílně, každá radnice je jinak štědrá.

Která radnice je na své úředníky „nejhodnější“? Pokud by se hodnotilo podle vánočních prémií, Louny a Postoloprty by porazily konkurenci ze Žatce a Podbořan.

„Vánoční prémie budou, ale v rámci úsporných opatření budou v daleko menším rozsahu než v loňském roce,“ prozradila Renáta Čapková, tajemnice lounské radnice. „Ve srovnání s loňským rokem klesly mimořádné odměny na necelých 30 procent,“ pokračovala.

Také Postoloprty vyplácejí. „Každý rok se snažíme, dovolí–li nám to prostředky na mzdovém fondu, vyplatit zaměstnancům úřadu vánoční prémie,“ uvedla na dotaz Deníku tajemnice postoloprtské radnice Jana Fišerová.

V Žatci a Podbořanech se šetří, prémie nejsou. „Vánoční prémie nemáme,“ odpověděl Martin Gutzer z podbořanské radnice. Podobně reagovala i jeho kolegyně ze Žatce Monika Spáčilová. „Nárazové vánoční odměny žatecká radnice nevyplácí.“

Neformální večírky

Také u večírků platí různorodost radnic. Například v Žatci a Podbořanech oficiálně oslavy nedělají, zaměstnanci úřadů se ale většinou scházejí neformálně. Po menších skupinkách, většinou po odborech.

Postoloprty letos večírek zrušily mimořádně, jeho organizaci zkomplikovala výměna oken na radnici a shon v závěru roku. „Jinak se ale snažíme každý rok setkávat, zveme i bývalé zaměstnance, společně posedíme a zavzpomínáme,“ tvrdí Fišerová.

Louny tak letos jako jediné pořádají oficiální radniční večírek. „Jako vždy půjde o taneční večer s živou hudbou,“ dodala Renáta Čapková.