Radní v Lounech projednávali kauzu vedení městské policie. Po té, co státní zástupkyně ukončila trestní stíhání ředitele strážníků Zdeňka Valeše, považují někteří radní celou záležitost za uzavřenou.

Usnesení radních ale nepodpořili místostarosta Pavel Csonka, který trestní oznámení na vedení strážníků podal, a jeho dva straničtí kolegové z ČSSD Pavel Straka a Otakar Kraus, kteří se zdrželi hlasování. Čtvrtý sociální demokrat v radě Jan Růžek překvapivě nesdílel stejný názor a hlasoval pro uzavření kauzy.

Trestní oznámení vyvolalo rozdílné názory mezi lounskými politiky. Po skončení trestního stíhání jak ředitele městské policie, tak i jeho zástupce Radka Příhody, který mezitím řady strážníků opustil, někteří požadují odstoupení místostarosty. Z několika stran zazněly hlasy, že celá věc zostudila jak lounskou městskou policii, tak i samotné město. Je tak možné, že celou kauzu někdo z politiků otevře na zářijovém jednání tamního zastupitelstva.

Místostarosta navrhl stíhání Zdeňka Valeše kvůli tomu, že ředitel městské policie stornoval jedné ženě uloženou pokutu za špatné parkování za 300 korun. Státní zástupkyně, která jeho stíhání zastavila, v tom ale trestný čin nevidí.