MHD v Žatci:

→ V roce 2012 půjde z rozpočtu města na provoz MHD 3,6 milionu korun

→ město doplácí přepravci 34 korun za ujetý kilometr

→ MHD v Žatci jezdí na dvou linkách. Spojují vlakové nádraží, Podměstí, centrum, nemocnici a polikliniku, sídliště Jih a východní okraj města. Většinou jezdí do Bezděkova, některé na Velichov.


Město Žatec se chystá vypsat výběrové řízení na provozovatele autobusové městské hromadné dopravy (MHD). Na základě smlouvy z roku 1994 ji v současné době zajišťuje Dopravní podnik Ústeckého kraje, město chce výběrovým řízením získat lepší podmínky.

„Současná smlouva platí od roku 1994. Nemáme srovnání, za jakých podmínek lze MHD v Žatci provozovat,“ sdělil Deníku Jiří Dobruský, vedoucí odboru dopravy žatecké radnice.

Právě to má výběrové řízení ukázat. Ve městě by se tak mohly objevit nové autobusy MHD.Výběrové řízení také ukáže, jakou částku bude město na provoz MHD doplácet. Je možné, že díky výběrovému řízení bude nižší.Není ale vyloučeno, že naopak tato částka bude vyšší. Vše ukáže až výběrové řízení.

Letos půjde z rozpočtu města na provoz MHD zhruba 3,6 milionu korun. Město doplácí 34 korun za jeden ujetý kilometr autobusu.

Žatečtí radní v minulých dnech vybrali pražskou společnost A.I. Consulting, která za 96 tisíc korun pro město výběrové řízení zajistí. To by mělo proběhnout v příštím roce, autobusy vítězného uchazeče mají ve městě jezdit od 1. ledna 2014.

MHD v Žatci jezdí na dvou linkách. Spojují vlakové nádraží, Podměstí, centrum, nemocnici a polikliniku, sídliště Jih a východní okraj města. Většina autobusů zajíždí do Bezděkova, některé i na Velichov k tamním průmyslovým podnikům.Základní jízdenka stojí sedm korun.