Nový poslanec Michal Kučera (TOP 09) otevřel v pondělí 20. ledna v Lounech oficiálně svou kancelář. Komunikovat s občany chce ale také na internetu. Ve funkci by rád pomohl jak domovskému okresu Louny, tak celému kraji.

Zájemci najdou poslaneckou kancelář v lounské Korunní ulici. Kdy tam lidé svého zástupce zastihnou, není zatím úplně jasné. „Chceme zachovat tradiční poslanecké pondělky. Další kancelář budeme otevírat v Ústí nad Labem, takže zřejmě budu přítomen jedno pondělí tam a další v Lounech. Vždy tu ale bude k dispozici můj asistent Pavel Janda, takže zájemci rozhodně neodejdou s nepořízenou," uvedl M. Kučera s tím, že ani o časech není ještě rozhodnuto.

Komunikace přes internet

Samotná kancelář má být ale pouze jedním z míst, kde chce s voliči a občany komunikovat. „Lidé se na nás mohou obrátit e-mailem nebo třeba na Facebooku, kde chceme být velmi aktivní, případně na našem webu, kde také najdou veškeré potřebné kontakty a důležité informace, třeba pro domluvení osobní schůzky," dodal poslanec a zároveň lounský radní.

Ilustrační fotoV nové funkci se chce věnovat krajským i regionálním tématům. „Ve srovnání třeba s Moravskoslezským krajem, který je podobně postižen jako ten náš, nemáme jednotný hlas. Je pak velmi složité něco prosadit. Je potřeba na krajské úrovni definovat zásadní témata. To je například kvalitní zdravotnictví nebo dopravní stavby či některá sociální témata. To nejsou politická rozhodnutí, jako například těžba uhlí na Mostecku, na nich by měla být shoda na krajské úrovni," nadnesl Michal Kučera. „Hejtman O. Bubeníček sice nedávno představil svá stěžejní témata, jako například právě těžbu uhlí, vybudování záchytných protialkoholních stanic, podporu onkologie či problematiku sociálních bytů, ovšem ne se všemi body zcela souhlasíme. Jsou to kosmetické úpravy současného stavu a Ústecký kraj potřebuje dlouhodobou vizi moderního fungování, která nebude postavena jen na těžbě uhlí. Potřebujeme plán na dalších deset, dvacet, třicet let," vysvětloval poslanec v Lounech.

M. Kučera zmínil i další témata, kterým se hodlá věnovat. Zejména zdravotnictví. „Kraj v pěti ze sedmi okresů prostřednictvím Krajské zdravotní zajišťuje zdravotní péči. U nás ne. Nedávná jednání alespoň o podpoře pohotovosti byla také neúspěšná," uvedl.

O úložišti prý musí rozhodnout obec

Dalším důležitým bodem pro něj je dostavba silnice R7, kterou, jak se vyjádřil, nehodlá nechat ležet na stole. „Není to jen o bezpečnosti a o tom, že lidé budou moci pohodlně dojíždět za prací, zdravotní péčí, kulturou či vzděláním. Jde o atraktivitu regionu pro investory a také o zhodnocení majetku," shodl se s Radovanem Šabatou, starostou Loun, který se otevření kanceláře také zúčastnil.

Poslanec se zmínil také o problematice úložiště jaderného odpadu, které by mohlo vzniknout na Podbořansku u Lubence a Blatna. Sám by se mu prý za vhodných podmínek nebránil, ale zásadní slovo podle jeho názoru má mít obec. „Obecně, při vyhovění všem podmínkám pro vybudování úložiště, to může být pro obec přínosem. Je to ale na rozhodnutí samosprávy a pokud si to obec nepřeje, nikdo ji do ničeho nenutí," řekl M. Kučera. Sám, kdyby byl starostou, by se prý takovému zařízení ve „své" obci nebránil. „Je to rozhodně lepší než ty větrníky, co vyrostly v Krušných horách a likvidují turistický ruch," doplnil.