První miminko Ústeckého kraje narozené v novém letopočtu 2012 je chlapec. Dostal jméno Sebastian a narodil se hned první minutu nového roku v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem.

V okrese Louny se zatím na první miminko nového roku ještě čeká. První lednový den nebyla v porodnici umístěna žádná maminka, který by čekala na plánovaný nadcházející porod. „Žádnou čekající maminku tu zatím nemáme a v novém roce se první dítě ještě v Žatci nenarodilo,“ uvedla v neděli 1. ledna odpoledne na dotaz Deníku Šárka Šafářová, dětská sestra z novorozeneckého oddělení v Žatci.

Případné pozdější narození miminka ještě 1. ledna nebylo podle ní úplně vyloučeno, ale muselo by jít o náhlý rychlý porod s tím, že by rodička do nemocnice byla teprve přivezena. „Zatím je však klid a na porod na Nový rok to nevypadá,“ dodala sestra.

Kluk v Ústí, holčička v Chomutově

„Chlapeček narozený v Ústí nad Labem je zdráv, váží 3,5 kg a měří 49 cm,“ uvedl pro ČTK mluvčí Krajské zdravotní společnosti Jiří Vondra.Pouhou minutu po půlnoci se narodilo i dalších pět dětí v České republice – porody ohlásili zdravotníci v Brně, Mladé Boleslavi, Rokycanech, Ostrově nad Ohří a Táboře.Druhým miminkem roku 2012 narozeným v Ústeckém kraji byla holčička v chomutovské porodnici, přišla na svět v čase 01.07. Jako třetí se v Ústeckém kraji narodila holčička Nela. Její matka je z Varnsdorfu a porodila v rumburské nemocnici na Děčínsku.Do osmi hodin nedělního rána se v našem kraji narodila ještě další holčička v Litoměřicích a chlapeček v Kadani, uvedla agentura ČTK.

Za prvních devět měsíců loňského roku se v Ústeckém kraji podle ČTK narodilo 6680 dětí, což je o 281 méně než v roce předchozím. Nejvíce dětí se od ledna do září narodilo rodičům na Děčínsku (1059), Litoměřicku (1031), Teplicku (1024) a nejméně na Mostecku (859) a Lounsku (713).

V roce 2010 přišlo na svět v Ústeckém kraji 9275 dětí. Porodnost v tomto regionu postupně klesá od roku 2008.V žatecké nemocnici, kde je v provozu jediná porodnice na území okresu Louny, přijde každý rok na svět přibližně šest set dětí.