Nálezů munice v okrese Louny přibývá.

Hojně se teď nachází hlavně v okolí bývalých kasáren v Podbořanech a Lounech.

Právě tam jel policejní pyrotechnik během pár dní už dvakrát. A v obou případech na téměř stejné místo – na travnaté letiště pro letecké modely poblíž panelové cesty z Loun do Blšan.

Minulou neděli tam dělníci našli cvičnou protitankovou minu, kterou pyrotechnik na místě zneškodnil.

V týdnu tam jel policejní pyrotechnik znovu. Při provádění zemních prací se našla další mina. „Policie místo zajistila a vyrozuměla pyrotechnika z Ústí nad Labem. Specialista na výbušniny následně konstatoval, že se jedná o cvičnou protitankovou minu bez trhaviny. Na místě ji zajistil a odvezl k zneškodnění. Ke zranění osob či škodě na majetku nedošlo,“ uvedla včera Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Stejně tak jako Louny, také Podbořany vojáci už dávno opustili. I v tomto městě se při stavebních pracích v areálu kasáren objevuje munice poměrně často. Policejní pyrotechnici už tam byli několikrát. Na přelomu července a srpna dělníci objevili ostrý protiletadlový náboj ráže 20 milimetrů a imitační výbušku. Pyrotechnik munici zajistil a odvezl k likvidaci. Jinou munici našli dělníci při demolici budov v podbořanských kasárnách na konci března. Tehdy si ale nepočínali příliš zodpovědně. Muž, jehož firma demolice prováděla, střelu donesl až na tamní policejní služebnu. Ohrozil život svůj i přítomných policistů na služebně.

Kromě bývalých kasáren lidé v okrese Louny nacházejí munici třeba při rekonstrukcích starých domů, což se v létě stalo v Jimlíně. Převážně z druhé světové války se pak objevuje munice na polích a v lesích. Počátkem července se našla v lese u Divic.

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM!