„Nesmírně mě to obohatilo, určitě se přihlásím do další podobné soutěže zase. Ale až po maturitě. To je teď pro mě priorita,“ říká 18letá Karolína. V současné době studuje Střední zdravotnickou školu v Ústí nad Labem. V týdnu je na internátu, domů do Loun jezdí o víkendech. Dobrou průpravu pro soutěž jí daly mažoretky, osm let chodila do kroužku v lounské základní umělecké škole. „S mojí nejlepší kamarádkou Kristýnou Paušovou jsme získaly titul mistryň ČR v mažoretkovém sportu. Na to jsem hodně pyšná, mažoretky mě hodně bavily,“ popisuje. Svému někdejšímu koníčku se už nevěnuje, novou zálibou je pro ni modeling a focení. V tomto oboru má za sebou první krůčky. „Pokud budu mít příležitost, chtěla bych se tomu v budoucnu věnovat,“ vysvětluje dlouhovlasá hnědovláska.

Do finále soutěže Miss OK se dostala přes casting v Pardubicích, který proběhl letos na přelomu jara a zimy. Určený byl pro dívky z Čech, Moravanky o přízeň poroty usilovaly v Olomouci. V hanácké metropoli se konalo i finále za účasti dvanácti dívek. „Soutěž mi hodně moc dala, jsem ráda za tu zkušenost. Naučila jsem se vystupovat na veřejnosti, ale i na internetu,“ říká Karolína.

Obrazy odsouzených žen z Drahonic jsou k vidění na hradě Krakovec. Sobotní vernisáží provázel Alexander Hemala, o hudební doprovod se postaral přední český saxofonista, klarinetista a zpěvák Felix Slováček junior.
Odsouzené ženy namalovaly ve vězení v Drahonicích obrazy. Pomohou tím dětem

Miss OK znamená Miss Opravdová krása. „Pravá krása pro nás není jen o vzhledu a univerzálních mírách, ale o unikátním spojení prvků osobnosti, jako je šarm, vystupování, vzdělání, nadání,“ vysvětlují pořadatelé soutěže. „Porota měla ve finále velmi těžké rozhodování. Každá z dívek ukázala svou jedinečnost,“ sdělil ředitel soutěže Roman Štěpánek. Celkovou vítězkou je Hana Cermanová z Liberce.

Miss OK nebyla pro Karolínu Bubákovou první soutěž krásy, v 16letech se zúčastnila klání Dívka Talent Ústí nad Labem. Probojovala se do finálové desítky. Příští rok čeká na Karolínu maturita, studuje obor asistent zubního technika. Účast v další soutěži plánuje až později, nyní se chce zaměřit právě na maturitu. Studiu se chce věnovat i po ní. „Chtěla bych pokračovat v Ústí nad Labem na vyšší odborné škole ve studiu zubní hygieny,“ popisuje. Do Loun by se chtěla Karolína po studiích vrátit, má tam rodinu i nejlepší přátele.