V Žatci bude letos obnovena tradice soutěže Miss zlatého moku ČR, a to pod novým názvem Miss Chrámu chmele a piva. Slavnostní finálový večer se závěrečným vyhlášením výsledků proběhne ještě tento měsíc, v sobotu 30. srpna, a to tradičně v Žatci coby centru českého chmelařství. Účinkovat v něm bude dvanáct dívek. Pro Deník to potvrdil Petr Šimáček, jeden z pořadatelů soutěže.

Krásky přijedou na několik míst

Soutěžní disciplíny ovšem nebudou omezeny jen na jediný večer, ale budou se odehrávat v několika dnech a také na různých místech okresu Louny. V hotelu Zlatý lev se například dívky představí v podnikatelském klubu, v Líčkově na zámku se budou fotografovat, v Kněžicích budou soutěžit v ručním česání chmele, ve Chrámu chmele a piva v Žatci zase ve správném točení piva a dalších dovednostech.

Logo soutěžeDívky budou pobývat a soutěžit na Žatecku od 27. do 30. srpna. Závěrečný finálový večer s promenádou v plavkách a vyhlášením výsledků po sečtení hlasů poroty proběhne rovněž v Chrámu chmele a piva.

Vítězné trio zavítá na Dočesnou

Dvanáct dívek, účinkujících ve finále, přijede z různých měst a obcí České republiky. Tři vítězky se pak lidem v Žatci ještě znovu představí o týden později 6. září na tradiční Dočesné. Tam už nebudou soutěžit, ale jen se ukáží na pódiu a pak se stejně jako ostatní návštěvníci budou hlavně bavit podle svého vkusu a nálady.

Soutěž Miss Chrámu chmele a piva (dříve se jmenovala Miss Zlatého moku ČR a potom krátce jen Miss chmele a piva) je celosvětově unikátní projekt, který spojuje dívčí krásu s oblibou českého piva a také se Žateckem, které je kolébkou českého pivovarnictví a chmelařství. Dívky během zábavného finále soutěží nejen za sebe, ale i za některý z českých pivovarů.

V roce 2012 byla tradice soutěže přerušena po osmi předchozích ročnících kvůli problémům s pořadatelským zajištěním. Letos ji převzal nový tým pořadatelů a rozhodl se soutěž znovu obnovit.

Dvanáct finalistek Miss Chrámu chmele a piva 2014

Dvanáct finalistek Miss Chrámu chmele a piva 2014. Reprofoto
 

Také vy můžete  vybírat tu nejsympatičtější či nejkrásnější soutěžící. Zde najdete veřejnou anketu!