Ve čtvrtek 6. listopadu večer bude ve Vrchlického divadle vyhlášena první novodobá Miss Louny. Diváci se dočkají jedenácti finalistek z regionu, módní show i celebrit známých z televize. Lístky na finálový galavečer jsou již dlouho vyprodané.

Přípravy soutěže zabraly organizátorům celý rok a vyvrcholí ve středu odpoledne neveřejnou generálkou. „Chceme, aby soutěž proběhla na nejvyšší úrovni a obrátila k Lounům zaslouženou pozornost. Naším cílem je nejen pomoci vítězkám odstartovat kariéru v modelingu, ale i propagovat naše město a oživit tu společenské dění," řekl ředitel soutěže, známý lounský podnikatel a patriot Petr Beneš.

Moderátorem bude herec Lukáš Hejlík, porotcem J. Kohák

Do Loun se ve čtvrtek sjede i řada celebrit spojených s celorepublikovou soutěží krásy. V porotě usedne Česká Miss 2008 Eliška Bučková, moderátoři předloňského ročníku Gábina Partyšová a Jaro Slávik, ale také režisér a humorista Jakub Kohák. „Právě pan Kohák vzkázal, že si hodlá návštěvu Loun užít naplno a ve městě zůstane do druhého dne," prozrazuje ředitel soutěže. Večerem jako moderátor provede rodák z Cítolib, mladý sympatický herec Lukáš Hejlík.

Na vítězky soutěže čekají hodnotné ceny, například diamantový prsten za třicet tisíc korun, ale také pracovní kontrakty.

Dívky během večera obléknou i luxusní kožichy světoznámé značky Liska. „Jejich hodnota je několik stovek tisíc korun. Věřím, že pro soutěžící i diváky bude finálový večer nezapomenutelným zážitkem a odstartujeme novou tradici této soutěže v Lounech," dodal Petr Beneš.

Veronika Kučerová