Šest hodin v letadle, 4500 km na cestě, ale potom sladká odměna: teplota vzduchu 32 a teplota moře 27 stupňů. Takové vyhlídky mělo včera před sebou jedenáct dívek, jež nastupovaly do letadla na Ruzyni a čekala je cesta do Dubaje, vyhlášeného letoviska boháčů ve Spojených arabských emirátech, střediska světového luxusu.

Dívky jsou finalistkami soutěže Miss Zlatého moku ČR, jejíž finále se koná tradičně v Žatci. Zájezd do Dubaje jim věnovala cestovní kancelář Eximtours.

„V hotelu u moře pobudeme jeden týden. Na závěrečném soustředění před říjnovým finále soutěže budou dívky nacvičovat společnou choreografii i své vlastní soutěžní prvky,“ uvedl ředitel soutěže Petr Šimáček. Dívky do Dubaje doprovodil i režisér galavečera, fotografové a další členové realizačního týmu.

Zajímavostí je, že ze dvanácti finalistek jich odletělo do Emirátů jen 11. „Jednu ze soutěžících dívek, jež pracuje v USA jako roztleskávačka hokejového klubu Florida Panthers, neuvolnil zaměstnavatel,“ dodal Petr Šimáček.

Soutěž je na celém světě ojedinělá, pořadatelé mají projekt chráněn ochrannou známkou. Spojuje dívčí krásu s tradicí českého piva a chmelařství. Každá z dívek v soutěži zastupuje nejen sebe, ale i jeden z českých pivovarů.

Finálový galavečer proběhne 22. října v divadle v Žatci. Tradičním partnerem soutěže je Deník.