Ve středu 28. června se o náročnosti trati přesvědčili policisté z několika krajů Česka i okolních států. V Ústeckém kraji totiž probíhá policejní mistrovství speciálních pořádkových jednotek a zdolání dráhy byla úvodní disciplína. Na dráze v délce pět set metrů je rozmístěna dvacítka standardizovaných překážek.

Policisté ji zdolávali v osmičlenných družstvech tam a zpět. Při tom se jim měřil čas. „Dráha je hodně těžká, náročné to bylo hlavně v závěru, kdy už docházely síly. Pořádně zabrat nám dala lavice, kde jsme si museli v týmu vzájemně pomáhat,“ sdělil člen družstva z Jihomoravského kraje, který dráhu překonal mezi prvními.

Kriminálka na hřbitově v Lounech.
Záhadné policejní manévry na hřbitově v Lounech. Probíhala tam exhumace?

Zdolání dráhy dalo zabrat každému z policistů v černých kombinézách, podmínky ztěžovala vysoká teplota vzduchu, která v Žatci odpoledne panovala. K tomu se přidal kvůli suchu všudypřítomný prach.

Ze Žatce se soutěžící policisté s doprovodem přesunuli na střelnici v Nečichách. U Loun měřili dovednosti ve střeleckých disciplínách.

Ve čtvrtek 29. června na soutěžící čeká další část závodů v nádherné lokalitě Labských pískovců v okolí obce Tisá poblíž Ústí nad Labem. Účastníci tam musí co nejrychleji zdolat 21 kilometrů dlouhou trasu s různými úkoly na sedmi stanovištích.

Policejní mistrovství speciálních pořádkových jednotek se v Ústeckém kraji koná po pěti letech, naposledy v regionu proběhlo v roce 2018. „Soutěže se účastní dva týmy z Německa a po jednom z Polska a Slovenska. Z České republiky jsou celkem čtyři týmy, a to policistů speciálních pořádkových jednotek z Plzně, Prahy, Brna a Ostravy,“ popsal policejní mluvčí Václav Krieger. Policisté ze speciální pořádkové jednotky Ústeckého kraje jsou tentokrát v rolích rozhodčích.