Město Žatec řeší, zda koupí mobilní kluziště. Ledová plocha se objevila před tamní radnicí během poslední zimy a mezi bruslaři vyvolala poměrně velký zájem. Město mělo kluziště pronajaté, a teď zvažuje, že ho koupí do svého majetku.

„Materiál k nákupu kluziště vypracovaný odborem majetku a rozvoje města bude předložen na další jednání rady města, která by měla posoudit nabídky jednotlivých firem k nákupu kluziště a předat je do jednání zastupitelstva," sdělil Jaroslav Špička, žatecký místostarosta.

Ceny od 2,5 milionu korun

Žatecká radnice udělala průzkum, za kolik by bylo možné kluziště o rozměrech 15 x 30 metrů pořídit. Oslovila firmy, přišly jí celkem tři nabídky. Nejlevnější za přibližně dva a půl milionu korun. Cena závisí na použité technologii, typu strojovny a konstrukce. Ve hře je také typ provozu, zda město bude požadovat, aby bylo možné zařízení využívat také v létě.

Bruslení na náměstí Svobody v ŽatciNyní bude na radních a zastupitelích, pokud se k nákupu rozhodnou, aby specifikovali požadavky města, podle kterých by pak bylo vypsáno výběrové řízení na dodavatele. Pokud se najde v zastupitelstvu potřebná většina hlasů pro nákup, bruslaři by se měli po „městském stadionu" před radnicí prohánět už následující zimu.

Zimní stadion chybí

Kluziště, které v centru Žatce bylo v uplynulé zimě, mělo město na tři měsíce pronajaté. Vyšlo ho to na milion a půl. Milion dalo za vlastní pronájem zařízení, velkou část nákladů, přibližně 330 tisíc korun, zaplatilo za dodávky elektrické energie potřebné k chlazení a výrobě ledu. S provozními náklady v řádech statisíců korun tak musí žatecká radnice počítat i při nákupu zařízení do svého majetku.

V Žatci klasický zimní stadion s ledovou plochou chybí. Už několikrát se v minulých letech objevily myšlenky na jeho výstavbu, zásadním faktorem jsou ale vysoké náklady.