Velká kunratická nabídla v neděli 13. listopadu závodníkům mrazivé slunečné počasí a kromě běžeckých soubojů letos také poprvé pomáhala potřebným. Charitativní projekt tu organizovala skrze platformu Darujme.cz Nadace Via. Z výtěžku bude pořízen invalidní vozík pro Zdeňku Mocňákovou, dámu, která sama významně pomáhá ostatním handicapovaným.

Ani ranní teploty pod nulou neodradily téměř tři tisíce běžců, kteří se chystali pokořit nástrahy 83. ročníku Velké kunratické. Na startu se objevila i celá řada známým osobností. Mezi ty nejznámější určitě patřil režisér Jakub Kohák, sportovní komentátor Jiří Hölzel, lékař bez hranic Tomáš Šebek a český reprezentant a olympionik ve snowboardingu Michal Novotný. Všichni tito pánové se rozhodli podpořit projekt Nadace Via, která přes on-line platformu Darujme.cz vybírá příspěvky na invalidní vozík Zdeňce Mocňákové. Ta za svou pomoc handicapovaným sama získala řadu filantropických ocenění, například Žena lounského regionu 2012 nebo čerstvě Cenu Via Bona v kategorii Srdcař.

Dan Přibáň onemocněl

Kohákova družina měla původně vyběhnout ve složení Kohák, Hölzel, Šebek a cestovatel Dan Přibáň, ten se ale nakonec kvůli nemoci nemohl zúčastnit. V týmu jej nahradil český reprezentant na zimních olympijských hrách v Turíně a Vancouveru ve snowboardcrossu Michal Novotný.

„Celá moje družina má ty nejvyšší ambice. Já sám jsem tu pošestadvacáté a vzhledem k jednoduché a banální trati je pro mě morální povinností se zúčastnit této akce, která pomůže tak skvělé ženě, kterou Zdeňka bezesporu je. Už jsem dokonce rozhodil lana ve svém okolí a Zdeňku podpořila například moje filmová máma Eliška Balzerová a tím rozhodně nekončíme," říká s dávkou svého typického humoru kapitán družiny Jakub Kohák.

Připomeňte si: Známé tváře poběží za Zdeňku Mocňákovou z Loun

V současné době se podařilo vybrat již přes 20 tisíc korun, což je zhruba polovina nutná k tomu, aby byl invalidní vozík pro Zdeňku pořízen.

Chcete-li Zdeňce Mocňákové také pomoci, můžete tak učinit skrze stránky Darujme.cz/kohakovadruzina. Skrze Darujme.cz si může kdokoliv založit podobnou dárcovskou výzvu a získávat od svých kamarádů peníze na dobrou věc.

Michaela Schlosserová