Nebe u Dobroměřic se v neděli 22. března opět zaplní dálkově řízenými letouny. Na tamním modelářském letišti nedaleko zastávky ČD se totiž uskuteční už 3. ročník Jarní dobroměřické stuhy. Atraktivní souboje pilotů a jejich strojů začnou po předchozí registraci a instruktáži v 10 hodin.

Diváci budou moci obdivovat šikovné ruce a dobrý úsudek modelářů při vzdušné honbě za „sestřelením" soupeře. To je simulováno krepovou stuhou, kterou každé letadélko nese. Úkolem je vrtulí odseknout co nejvíce částí protivníků a přitom si zachovat co největší část té své. V jednu chvíli je v divokém roji na obloze až devět letadel. O kolize a pěkné momenty tak rozhodně není nouze.

Soutěžit se bude ve dvou kategoriích - EPP Combat a WW1. Zatímco první je otevřená pro všechny typy modelů včetně samokřídel a dalších, ve druhé startují pouze letadla v historickém odkazu k první světové válce. K vidění budou kromě samotných dravých soubojů i další zajímavé modely, které jistě nadchnou každého malého i velkého kluka. Tradičně bude zajištěno občerstvení.