Ještě měsíc si budou muset řidiči počkat na otevření mostu u žateckého západního vlakového nádraží.

Most přes železniční trať Žatec – Plzeň na silnici do Hořetic je zavřený už od loňského září, řidičům by měl opět sloužit až příští měsíc.

„Zprovoznění mostu je v plánu na konci září. Budeme se snažit, aby to bylo o nějaký ten den dřív,“ sdělil Jaroslav Tačner, technický náměstek Správy a údržby silnic Ústeckého kraje.

Původně měly stavební práce na mostě u bývalé Fruty trvat dva měsíce, ale protáhly se na jeden rok. Proč? „Původní oprava byla navržena při zachování tehdejší mostovky. Po odkrytí vrchních vrstev se ale zjistilo, že most je poškozen víc, než projektant předpokládal. Přistoupilo se tedy k daleko rozsáhlejší rekonstrukci, při které se vyrobila mostovka úplně nová. Znamenalo to také vypracování nového projektu a vypsání výběrového řízení na zhotovitele. To vše práce protáhlo proti původně předpokládaným termínům,“ vysvětlil J. Tačner.

Náklady na rekonstrukci mostu se nakonec vyšplhaly na deset milionů korun. V současné době chybějí na mostě vrchní vrstvy vozovky, například zábradlí už je osazené. Dlouhá uzavírka mostu vadila zejména obyvatelům části Chomutovské ulice, kvůli jeho opravě byli od zbylé části Žatce „odříznuti“. Upozorňovali na to, že práce na mostě dlouhé týdny stojí, že se tam nic neděje.

Kvůli uzavírce mostu byl opraven povrch cesty mezi Mosteckou a Chomutovskou ulicí za západním nádražím.

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM!