Rekonstrukce silničního mostu přes železniční trať u žateckého západního nádraží hned tak neskončí.

Most byl uzavřen loni v září, na podzim se po něm mělo zase jezdit. Teď to vypadá, že bude opět otevřen až v létě.

Rozestavěný most (na snímku) je součástí silnice ze Žatce do Hořetic a Hrušovan. Pro obyvatele části Žatce v Chomutovské ulici, Záhoří, Hořetic a Stroupče to znamená, že budou muset jezdit při cestách do Žatce po objížďce ještě několik měsíců.

Rozsah poškození mostu je větší, než se původně předpokládalo. Po zahájení rekonstrukce loni v září vyšlo najevo, že je nutné sundat celou desku mostu a nahradit ji novou. Z mostu se tak využijí jen nosníky na jeho koncích.

Tím pádem se rekonstrukce prodražila na sedm milionů. Správa a údržba silnic Ústeckého kraje (SÚS) tak musela vypsat výběrové řízení na zhotovitele, práce se přes zimu úplně zastavily. „Výběrové řízení nyní končí. Pokud to klimatické podmínky dovolí, na mostě by se mělo zase pracovat od poloviny března,“ sdělil Jaroslav Tačner, technický náměstek SÚS. „Budeme se snažit o co nejrychlejší dokončení, ale vše závisí na počasí. Navíc použité technologie při rekonstrukci si vyžádají určitý čas. Odhaduji, že by rekonstrukce mohla skončit v závěru června,“ dodal.

Kvůli opravě mostu byla stanovena objízdná trasa přes Žiželice. Pro mnoho lidí z „odříznuté“ části Žatce a Záhoří je to ale daleko, proto využívají k cestě do města cesty přes Loučky nebo kolem západního nádraží. Obě byly ve špatném stavu. Radnice nechala alespoň jednu z nich, spojující Chomutovskou a Mosteckou ulici, v závěru loňského roku opravit.