Nízká nabídka zhatila prozatím plány investorů, kteří chtěli na okraji Podbořan vybudovat moderní motocentrum. Radnice projekt podporuje, prodej za nabízenou ceny by prý ale byl hodně pod cenou.

Centrum mělo podle plánů vzniknout na okraji bývalých kasáren u silnice Podbořany – Vroutek. „Plánujeme vybudovat tam moderní centrum pro motorky a čtyřkolky. Zákazníci by tam měli veškerou podporu, samozřejmě bychom chtěli činnost centra propojit i s motokrosařským areálem ve Vysokých Třebušicích,“ představil plány Jan Šefl, v regionu známý motokrosař a mimo jiné také prezident AMK Krásný Dvůr.

Společně s dalším investorem nabídli městu za pozemky o velikosti přibližně 3 000 metrů čtverečních a budovy 400 tisíc korun.

„Více nabídnout nemůžeme, navíc chceme do areálu 2,5 milionu investovat,“ dodal Šefl.

A právě cena byla nakonec hlavním důvodem, proč zastupitelé prodej nemovitostí ambicioznímu projektu neschválili.

„Za těchto podmínek nemůžeme s prodejem souhlasit. Za tak velké pozemky je to málo, jen odhad jejich hodnoty je 2,2 milionu korun. Pokud bychom pozemky za tuto cenu prodali, vystavili bychom se riziku nařčení z nedovolené podpory,“ informoval Deník starosta Podbořan Radek Reindl.

Motocentrum soupeřilo o pozemky s investory, kteří chtěli na pozemcích postavit fotovoltaickou elektrárnu. Ani ti neuspěli. „Projekty, jako je motocentrum, určitě podporujeme. Zájemci ale musí nabídnout částku, která bude odpovídat,“ dodal Reindl.