Oranžovočervená neznámá látka obarvila v noci na pondělí hlavní tah Chomutov – Praha u Loun. Zhruba metr široký barevný pruh byl i v úterý 21. srpna vidět od Postoloprt až k Sulci. Ačkoliv podle zjištění hasičů nejde o nic nebezpečného, problémy působí barva například motorkářům.

„Jel jsem v pondělí odpoledne z Loun do Hřivčic na motorce. Cestou tam bylo sucho, barva byla asi prášková,“ řekl motorkář Martin Ježek. Problém ale nastal, když během jeho návštěvy začalo pršet. „Nějak to rozmoklo a cesta zpátky byla pekelná. Všechno jsem měl oranžové; nové rifle za 1600 korun, koženou bundu, celou motorku, prostě všechno. Nejhorší ale byla barva na hledí přilby, když mne „ohodilo“ nějaké auto,“ uvedl Martin Ježek.

Oranžové silnice si všimli i hasiči. V noci na pondělí vyjeli do obce Sulec ve směru na Prahu. „Na místě bylo zjištěno, že jde o vodou ředitelnou barvu, která není mastná ani nezapáchá. Z odpočívadla se odebraly vzorky na rozbor,“ řekla Zlatuše Szalvová, operační důstojník žateckých profesionálních hasičů.

Podle ní tato záležitost nebyla nahlášena jako mimořádná, nebylo potřeba přivolat ani úředníky z ochrany životního prostředí ani například správu a údržbu silnic, aby barvu odstranili. I přes vydatný déšť během pondělního večera byl oranžový pruh na lounském obchvatu patrný i v úterý odpoledne.