Už vloni se začalo platit mýtné na dálnicích a rychlostních silnicích, ale ani to se přímo okresu Louny nedotklo. Pouze řidičů, kteří směřovali do Prahy. Zpoplatněná je totiž rychlostní silnice R7 Praha – Slaný i úsek na silnici R6 Praha – Karlovy Vary mezi Novým Strašecím a Pavlovem. Dopravci musí také platit při cestě do krajského města, neboť je zpoplatněna silnice mezi Teplicemi a Ústím nad Labem.

Nově Lovosice - Ústí

Nově budou od 1. ledna platit také kamiony jedoucí mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem. Kamiony nad 12 tun platí mýtné po projetí mýtných bran, které byly na silnicích instalovány.

Pro řidiče osobních aut se nic nemění. Stále musí mít při cestě po rychlostní silnici nebo dálnici známku vylepenou na předním okénku. V praxi ji tak z okresu Louny potřebují hlavně řidiči při cestě do Prahy, kde jsou zpoplatněné obě rychlostní silnice R7 i R6. Dálniční známka je nutná také při cestě do Ústí nad Labem, kde je zpoplatněn úsek dálnice D8 mezi krajským městem a Řehlovicemi.

Dálniční známky stále zdražují. Zatímco při zavedení dálničních známek v roce 1995 stála čtyři sta korun, roční známka pro osobní auto na příští rok stojí rovnou tisícikorunu. Známky budou brzy potřebovat i řidiči jedoucí okresem Louny. Podle dosavadních plánů má být na Lounsku a Žatecku za tři roky dokončena silnice R7, o rok později silnice R6 na Podbořansku.