Policisté v minulých dnech dopadli 36letého muže, který "řádil" od dubna do června v Žatci. Spáchal hned několik trestných činů. V dubnu chtěl ukrást peníze z bankomatu u jedné žatecké banky. "Ve snaze o vniknutí do přístroje měl použít kladivo, kterým do bankomatu opětovně bouchal. Když se mu bankomat přemoci nepodařilo, tak měl v místnosti ze zdi vytrhnout bezpečnostní kameru a z místa pak odejít s nepořízenou," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Škoda byla vyčíslena na zhruba 6 tisíc korun.

Koncem dubna muž vyrazil do autoopravny v Žatci. "Z garáže tam měl odcizit elektrocentrálu, klíče od vozidla a součástky do vozidel, vše v předběžné hodnotě zhruba 9 tisíc korun. Další škodu odhadnutou na 4,5 tisíce korun pak měl způsobit poškozením vozidla zaparkovaného v areálu," pokračovala policejné mluvčí.

Třetí případ pak muž spáchal v červnu. Pracovníkem ostrahy jednoho ze supermarketů v Žatci byl přistižen při krádeži svítilny v hodnotě osmdesáti korun. "Recidivista, který byl v minulosti opakovaně odsouzen pro majetkovou trestnou činnost, a teprve před rokem byl propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody, tak opět čelí trestnímu stíhání. Obviněn je z trestných činů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Vzhledem k tomu, že se některých skutků měl dopustit v době vládou vyhlášeného nouzového stavu, může mu u soudu v krajním případě hrozit až osmileté vězení," dodala Miroslava Glogovská.

Miss zlatého moku 2009. Dívky se předvedly na finálovém večeru v Žatci, měly také soustředění v městečku Schöneck v Krušných horách.
Z archivu Deníku: Jaké byly před 11 lety půvabné Miss zlatého moku v Žatci?