Městské koupaliště v Lounech vstoupilo do současné sezony s novým provozovatelem. Nově je jím Správa sportovních zařízení města Loun (SSZML), jež se v Lounech stará už o několik sportovišť. Pro návštěvníky lounského koupaliště připravila mnohá vylepšení. Některá už lidé poznali, jiná na ně ještě čekají.

„Od příštího týdne chceme spustit do provozu v areálu koupaliště internetové připojení přes volnou WiFi,“ sdělil Radek Příhoda, ředitel SSZML. Během léta by mohl v areálu přibýt ještě jeden stánek s občerstvením. A to u dětského hřiště.

Koupaliště v Lounech letos spustilo provoz počátkem června. Během jara došlo na řadu úprav. „Opravili jsme toalety u hlavní budovy i v objektu u řeky, upravili jsme volejbalové hřiště, podařilo se opět zprovoznit všechny vodní atrakce, opravit strojovnu, opravit pokladnu, opravit vstupní prostor koupaliště a další akce spojené s provozem koupaliště “ vyjmenoval Radek Příhoda.

Opravami prošlo také část zavlažování trávníků. V provozu je půjčovna lehátek, jejich počet je větší, než tomu bylo dřív. Je možné si také půjčit lodičku a projet se s ní po blízké řece Ohři.

„Ve spolupráci s našim zřizovatelem, městem Louny, jsme na koupališti doplnili dětské hřiště o další atrakce. Chtěli bychom u něj postavit stánek s menším občerstvením, místo už pro něj máme připravené, řešíme ještě povolení s různými orgány. Maminky dětí, které si budou hrát na hřišti, si tak budou moci v jeho blízkosti dát nějaké drobné občerstvení,“ vysvětlil Radek Příhoda.

Nový provozovatel zlevnil celodenní a odpolední rodinné vstupné, které je tak nižší oproti minulým letům. Koupaliště v Lounech je otevřeno denně od 10 do 20 hodin, základní celodenní vstupné stojí 60 korun.