O koho jde a za jakých okolností nalezený člověk zemřel, nyní zjišťují kriminalisté. Vyšetřování má ukázat, zda nedošlo k násilnému trestnému činu.
Kosterní nález přímo na místě zkoumal archeolog žateckého muzea Petr Holodňák. „Pro službu kriminální policie jsem zpracoval posouzení nálezových okolností. Z nichž vyplývá, že lidské ostatky nejsou starší více než 10 až 15 let a dostaly se do země nejspíše v době hloubení výkopů při výstavbě zóny,“ sdělil.

Infrastrukturu v zóně Triangle stavěl v letech 2006 až 2008 vlastník zóny, Ústecký kraj. Před tím čtyři roky probíhaly demolice zařízení bývalého vojenského letiště a čištění areálu. Armáda přestala letiště využívat v roce 1992. „Na objasnění s Policií ČR spolupracujeme, jsme připraveni kriminalistům poskytnout veškeré informace, o které nás požádají,“ sdělila mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Kraj tak policii poskytne například stavební deníky a další doklady, které mají ukázat, které firmy ve zmíněných letech na místě pracovaly.

Na kostru v hloubce dva a půl metru narazil bagrista, který v zóně prováděl zemní práce. Přivolal policii, ta zase žateckého archeologa. Jakmile Petr Holodňák došel k závěru, že lidské ostatky nejsou příliš staré, věc si převzali kriminalisté. Děje se tak běžně, pokud archeologové narazí na kosterní pozůstatky mladší 50 let.

Kriminalisté nyní na případu pracují. „Příčina smrti jakož i další skutečnosti jsou předmětem šetření a znaleckého zkoumání,“ sdělila policejní mluvčí Irena Pilařová. Kostru zkoumají odborníci ze soudního lékařství. Posudky mají napovědět, o koho jde a zda se nestal obětí nějakého trestného činu.