Město Žatec chce opravit Nákladní ulicí. Ta spojuje jižní a střední část s Podměstím, ulice je hodně frekventovaná. Práce jsou rozdělené do dvou etap. Letos by měla proběhnout první, ta druhá v roce 2018.

Úvodní etapa počítá s opravou povrchu horní části ulice, a to mezi Kruhovým náměstím a křižovatkou s ulicí Karla IV. „Jde o předláždění současného povrchu," sdělil Marek Pataky z odboru rozvoje žatecké radnice. Vozovka v této části Nákladní ulice je dlážděná, na některých místech je dlažba propadlá. V plánu je také předláždění částí chodníků. Práce podle projektu vyjdou na 2,4 milionu korun, přesná částka bude známa po výběrovém řízení na zhotovitele.

Druhá etapa pod hradbami

V druhé etapě, kterou radnice plánuje v příštím roce, by mělo dojít na opravu povrchu ve zbylé části Nákladní ulice. Tedy v prostoru pod hradbami až ke kruhovému objezdu na plzeňské silnici. Vozovka je asfaltová. „Přesná podoba úprav této části Nákladní ulice se zatím upřesňuje," dodal Marek Pataky.

Ve hře je rozšíření vozovky v některých částech ulice a vybudování sjezdu k parkovacímu domu. Ten by měl podle dlouhodobých záměrů ve městě vyrůst a právě prostranství pod Nákladní ulicí nedaleko Základní školou Petra Bezruče je jednou z možných lokalit. Objevila se myšlenka, že by na střeše parkovacího domu mohla být multifunkční hala pro sport a kulturu. Právě větší sportovní hala v Žatci dlouhodobě chybí.