Hromadná dopravní nehoda komplikuje dopravu na silnici I/13 u Otvic ve směru na Chomutov. Silnice je zledovatělá. Vyšetřování havárie a odklízení následků policie odhaduje do 10.00 hodin.

Zcela neprůjezdná byla ráno silnice č. 613 v centru Ústí nad Labem. Na nájezdu pod železničním mostem se srazily dva kamiony. Další nehoda komplikuje dopravu v Tovární ulici ve směru do centra Ústí nad Labem.

Ledovka se tvoří na silnici I/27 na Lounsku. Na rychlostní komunikaci R7 u obce Hrušovany se převrátil kamion, dopravu na místě řídí policie. Odklízení následků potrvá do odpoledních hodin.

Hasiči evidují od čtvrtečního večera desítky výjezdů k popadaným stromům napříč celým krajem. Silnice první třídy jsou většinou mokré po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností. Na silnicích nižších tříd leží místy zbytky rozbředlého sněhu. Silničáři doporučují opatrnost, protože na mnoha místech v kraji sněží nebo padá déšť se sněhem.

Meteorologové očekávají v pátek proměnlivou oblačnost se sněhovými přeháňkami, na horách se sněžením. Nejvyšší teploty minus jeden až plus tři stupně, na horách minus šst až minus dva. Stále trvá výstraha před velmi silným větrem. V polohách nad 400 metrů se mohou tvořit sněhové jazyky, nad 700 metrů závěje.