V Žatci začala tento týden rozsáhlá rekonstrukce náměstí Poperinge na sídlišti Jih. Město by za ni mělo zaplatit přibližně šest a půl milionu korun, práce jsou naplánované do poloviny července letošního roku.

V rámci rekonstrukce dojde na výměnu povrchů na náměstí a v přilehlé části ulice Bří Čapků od restaurace Tulipán po stánek se zmrzlinou. Poškozený asfalt nahradí betonová dlažba proložená pásy z kamenné dlažby.

Sochu ženy nahradí chmelnička

close Náměstí Poperinge vyrostlo v době vzniku sídliště Jih 2, tedy před zhruba třiceti lety. Nyní je v neutěšeném stavu, původní asfaltový povrch je rozbitý. info Zdroj: Deník/Petr Kinšt zoom_in Uprostřed náměstí zůstane zelený prostor, vrátí se na něj i umělecké dílo. Nebude to už dřívější socha ženy z pískovce ale konstrukce chmelničky podobná té, která je na vyhlídkové věži Chrámu chmele a piva. „V místě bude připraven také základ pro vánoční stromek, na kterém jej bude možné vztyčit. A podobně jako na náměstí Svobody u něj bude zasouvací sloupek s rozvody elektřiny, na který bude možné napojit světelné ozdoby na stromku,“ sdělil Marek Pataky z odboru rozvoje města a majetku žatecké radnice.

Náměstí v rámci rekonstrukce dostane nové stromy. A to poblíž oplocení základní školy, vysazeny budou také v prostoru chodníku v ulici Bří Čapků. Kolem stromů tam budou litinové mříže a lavičky.

Náměstí vzniklo před třiceti lety

V rámci rekonstrukce budou na náměstí osázeny nové odpadkové koše, stojany na kola, počítá se též s novými lampami veřejného osvětlení.

Náměstí Poperinge je frekventovanou částí sídliště Jih, ohraničují jej obchody a základní škola. Je pojmenováno po belgickém partnerském městě Žatce, vzniklo před třiceti lety.