V Postoloprtech občas řeší problémy se skupinkami lidí, kteří dělají hluk, nepořádek a obtěžují okolí.

Dřív se potíže objevovaly u jedné z tamních restaurací, nyní se přesunuly v létě do parku a v zimě do budovy vlakového nádraží.

Skupinka lidí, většinou se jedná o obyvatele Března čekající na vlak, tam dělá nepořádek a obtěžuje ostatní cestující. „Stává se to stále častěji. Proto jsme zvýšili dohled nad nádražím, provádíme tam pravidelné kontroly. Hlavně u večerních vlaků,“ uvedl Aleš Tallowitz, ředitel Městské policie v Postoloprtech.

Právě při jedné takové kontrole, na velikonoční pondělí, tam došlo k potyčce mezi hlídkou strážníků a skupinkou dvanácti osob. Na místo byla povolána i Policie ČR, která případ vyšetřuje. Vedení postoloprtské radnice se problémem několikrát zabývalo. „V létě se skupinka problematických lidí shlukuje v parku, v zimě v budově nádraží. Dělají nepořádek a obtěžují okolí. Mnohdy jsou pod vlivem alkoholu,“ uvedl starosta Miroslav Hylák.

Problém by kromě zvýšeného dohledu strážníků mohla podle něj pomoci řešit i vyhláška, kterou radnice připravuje. Ta by měla zakázat pití alkoholu ve veřejných místech, vlakové nádraží nevyjímaje.