Do Ústeckého kraje přijelo ve třetím čtvrtletí 180 780 turistů. To je o 10,6 % více než ve stejném období loni. Více bylo cizinců i domácích. Několik let po sobě tak počet návštěvníků severu Čech přibývá. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad.

Celou Českou republiku navštívilo v létě 6,2 milionu turistů, což je zhruba o 14 % více než ve stejném období loňského roku. Podle údajů úřadu jde o nejvyšší počet hostů ve 3. čtvrtletí minimálně za posledních 16 let. Počet přenocování byl také o 14 % vyšší než loni, a to celkem 18,2 milionu nocí. V počtu nocí trávených v Ústeckém kraji zaznamenal region růst o 6,6 %, bylo jich 516 648.

Mezi kraji v ČR patří Ústeckému předposlední příčka v celkovém počtu návštěvníků. V roce 2013 přeskočil Pardubický kraj a tuto pozici si drží. Při srovnání počtu turistů, kteří přijeli od začátku roku, je na tom kraj o něco lépe i než Vysočina. Do Ústeckého kraje přijelo od ledna do září 394 219 návštěvníků, což je meziroční růst o 13,4 %.

Právě na turistiku sází krajská samospráva. Snaží se propagovat cyklostezku podél Labe, Národní park České Švýcarsko i Krušné hory. Vědět o sobě dávají také jednotlivá města, která se předhánějí v akcích pro veřejnost, a to zejména v létě.