Město Žatec prodá areál nedostavěné základní školy v Malínské ulici. Rozhodli o tom zastupitelé.

Město prodá budovy a pozemky o celkové rozloze jednoho hektaru za tři miliony korun žatecké podnikatelce Marii Bechynské. Ta ve svém záměru, který k žádosti o koupi zaslala na radnici, uvedla, že chce z rozestavěné školy a pozemků vytvořit místo pro trvalé bydlení. Má dojít k úpravě vícepodlažních objektů na bytové domy s parkovišti a zelení. Dále chce podél nynějších komunikací postavit atriové a řadové rodinné domy.

Základní škola v Malínské ulici na sídlišti Jih 3 se začala stavět v roce 1990. V roce 1995 byl její jeden pavilon s bytem budoucího školníka zkolaudován, zbytek objektu už ale nebyl dostavěn. Stát ji převedl do majetku města, nové využití pro zakonzervovaný objekt se nepodařilo najít.

V roce 2008 o ni projevila zájem žatecká soukromá Střední průmyslová škola elektrotechnická. Město bylo ochotné jí areál prodat za šest milionů korun. Střední škola chtěla areál dostavět a přesunout tam část svých aktivit. Její záměr ale ztroskotal, nesehnala na něj peníze.

Stav budov se během let zhoršil, většina je v havarijním stavu. Část staticky narušených budov se loni už dokonce zřítila. Město tak muselo jít s cenou výrazně dolů, před rokem ještě za areál požadovalo 15 milionů korun. Tedy pětkrát víc, než za kolik jej teď prodává.