S nástupem podzimu zaznamenali policisté v okrese Louny více nehod. Může za to podle nich rychlá jízda řidičů, kteří nezpomalují, ani když je silnice po dešti mokrá. Například v úterý zaznamenali policisté v okrese během dne dvojnásobné množství dopravních nehod, než bývá obvyklé. „Většinou šlo o havárie jednoho auta, kdy jel řidič v dešti příliš rychle a vyjel ze zatáčky,“ uvedl Rudolf Náhlovský, vedoucí dopravní policie v Lounech.

Ze stejného důvodu došlo v úterý odpoledne k tragické nehodě mezi Kozly a Libčevsí na silnici I/15 Most – Lovosice. V mírné levotočivé zatáčce dostal smyk 31letý řidič dodávkového vozidla z nedalekých Lahovic, přičemž vjel do protisměru. Tam se střetl s protijedoucí nákladní soupravou Volvo.

„Při nárazu se dodávka doslova roztrhla, část zůstala na vozovce a část byla odmrštěna do pravého silničního příkopu. Její řidič na místě zahynul. Řidič nákladní soupravy byl s těžkým zraněním převezen do lounské nemocnice,“ uvedla Jaromíra Střelcová, mluvčí lounské policie.

Hmotná škoda na vozidlech byla odhadnuta na 600 tisíc korun, nehodu dodávky a cisterny dále vyšetřují lounští kriminalisté. „Musím přiznat, že nás v úterý počet nehod zaskočil. Nečekali jsme, že řidiči budou i v dešti jezdit tak rychle. Pořád se o tom všude mluví, někteří jsou ale prostě nepoučitelní,“ dodal Rudolf Náhlovský.