Jindřich Zetek odmítá, že by byl pacient venku celou noc. „Jak vyplývá z hlášení mimořádné události, pacient byl pozitivně kontrolován na lůžku ve 3:00 hodin a opuštění lůžka bylo zachyceno přibližně ve 4:45 hodin při ranní hygieně. Po neúspěšném pátrání na oddělení byla věc oznámena Městské policii Žatec v 5:32 hodin,“ stojí v tiskové zprávě žatecké nemocnice. 

Vedení nemocnice konstatuje, že zaměstnanci oddělení interny neporušili žádnou povinnost vyplývající jak z legislativních norem, tak vnitřních předpisů a postupovali v souladu s daným postupem, a to způsobem odpovídajícím konkrétní situaci. K porušení povinností nemocnice podle jejího vedení v žádném případě nedošlo. 

Nemocnice s poliklinikou v Žatci. Ilustrační foto
Hrozná péče, umírající táta spal v noci venku. Žena si stěžuje na nemocnici

Jana Rybová, dcera pacienta, si za svými tvrzeními v článku stojí. Informaci o tom, že její otec nebyl na lůžku celou noc, jí prý telefonicky poskytla sestra oddělení. „Řekla mi do telefonu, že odešel někdy po desáté hodině večer. A že prý sami přesně nevědí,“ popsala. 

V tiskové zprávě se zároveň uvádí, že článek je koncipován značně nevyváženě, neobsahuje celé vyjádření ředitele nemocnice, které poskytl redaktorovi v telefonickém rozhovoru s uvedením rozhodujících časových bodů. „V našem telefonickém rozhovoru žádné časové body nezazněly. Pan ředitel mi sdělil, že personál zjistil, že pán není na lůžku, nad ránem. Takto jsem ho ve svém článku citoval. O tom, že byl pacient pozitivně kontrolován na lůžku ve 3:00 hodin, jak se uvádí v tiskové zprávě, se nezmínil. Časový údaj, kdy byl případ oznámen městské policii, jsem získal od jejího ředitele a takto jsem jej v článku citoval,“ vysvětlil autor textu.