Dva nové přístroje dostalo tento týden dětské a novorozenecké oddělení žatecké nemocnice. Oba jsou od sponzorů a oba mají zlepšit péči o malé pacienty.

Od města Postoloprt získalo dětské oddělení infuzní pumpu v hodnotě 40 tisíc korun. Plně automatický přístroj umožňuje podávat léky přímo do žíly.„Už takové přístroje máme, ale potřebovali jsme ještě o něco navýšit jejich počet,” sdělila Zdena Zasadilová, primářka dětského a novorozeneckého oddělení.

Dětské oddělení od počátku letošního roku přijalo k hospitalizaci na 1120 dětí.„Dětí tu máme dost, jsme rádi za každý sponzorský dar,” řekla vrchní sestra žatecké nemocnice Dagmar Zemanová.

Druhý dar, rovněž v hodnotě 40 tisíc korun, dostalo novorozenecké oddělení.Do Žatce jej poslala nadace Naše dítě.Jde o přístroj, který měří u novorozeňat množství kyslíku. „Dříve se to zjišťovalo odběrem krve. Vyšetření pomocí nového přístroje je pro novorozeňata šetrnější, nemusí se jim už odebírat krev. Navíc máme výsledky k dispozici ihned,” vysvětlila Z. Zasadilová.

Na novorozenecké oddělení by měl v příštích dnech dorazit ještě „křísící” přístroj, který má pomáhat při problémech u porodů.