Zná to každý, kdo musel jet do nemocnice nebo na polikliniku do Chomutova autem.

Takových lidí jsou v okrese Louny stovky. Jezdí tam například na CT vyšetření a mnoho dalších lékařských zákroků.

Najít volné místo k zaparkování je tam podobné jako hledat poklad na dně oceánu. Když zaparkujete kdekoli jinde, na místě je hned pohotová městká policie s botičkou. Při hledání lékařské pomoci má přitom málokdo náladu na to, ještě půl hodiny přemýšlet, kam vlastně dát své auto.

Kvůli trvalým problémům s parkováním nemocnice nyní uvedla do provozu parkoviště ve svém vnitřním areálu. Návštěvníci však za něj musí platit – ale to jen v případě, že se zdrží déle než 30 minut.

Půlhodina zdarma, za další 10 korun

„První půlhodina parkování v areálu nemocnice je zdarma, za každou další započatou půlhodinu je účtováno deset korun,“ informoval mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. Platit nemusí dárci krve v době odběru a tělesně postižení lidé s průkazy ZTP a ZTP/P. Na parkoviště se vjíždí branou, která stojí v Edisonově ulici, mezi budovami polikliniky a dialýzy.

Při vjezdu zmáčkne řidič tlačítko a vyjede mu lístek. Pak se otevře závora. Před výjezdem lístek zaplatí v platebním terminálu u výjezdové brány (u zadní části hřbitova v Beethovenově ulici). Pokud někdo lístek ztratí, zaplatí jako pokutu tři sta korun. Kdo by měl při vjezdu či odjezdu problém, může se domluvit s vrátnicí přes mikrofon, který je u závor. Sanitní vozy budou mít svůj vlastní vjezd. Nové parkoviště uvnitř chomutovské nemocnice zvedlo počet parkovacích míst pro pacienty a návštěvníky o dvě stovky.

#nahled|https://g.denik.cz/12/79/mapa_nemocnice_chomutov_20100903_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/12/79/mapa_nemocnice_chomutov_20100903.jpg|Mapka změn v parkování u chomutovské nemocnice#