Soukromá nemocnice v Lounech se po počátečních obtížích, kdy uzavřela dvě akutní oddělení, což vyvolalo bouřlivou reakci občanů i tamních politiků, se chce dál rozvíjet.

O obnovení chirurgie a interny nemůže být sice řeč, chce ale zmodernizovat a zlepšit stávající péči.

„V lednu, kdy jsem nastoupil byla nemocnice v troskách. Nebylo jiným řešením než oddělení zavřít. Našim cílem je postupně zrekonstruovat všechna stávající oddělení,“ uvedl ředitel Antonín Strolený.

Prvním krokem je modernizace radiodiagnostického oddělení (RTG), včetně výměny oken a stropních podhledů, a nákup nových přístrojů. „Pořídili jsme špičkový tomograf CT značky Siemens. Zatím jsem proinvestovali 10 milionů korun. Lidé už tak nebudou muset dojíždět do jiných měst. Už máme naobjednány pacienty na tři týdny dopředu, budeme schopni jich ošetřit osm denně. Postupně jich bude ale přibývat až na 15 a více denně, zkrátí se také čekací doby. Za několik dní nám nainstalují i nový závěsný rentgen, připravuje se i zázemí na ultrazvuk. V budoucnu bychom chtěli rentgeny zdigitalizovat, tak aby si ambulantní lékaři mohli snímky stáhnout v ordinacích na svých počítačích,“ pokračuje A. Strolený.

A z čeho nemocnice, která se potýkala s finančními problémy, nákup financuje? „Prostředky jsem získali prodejem budovy polikliniky. Rentgen, DIOP a ambulance se sice nachází v této budově, ale máme s majitelem polikliniky uzavřenou nájemní smlouvu na 25 let. Další na řadě je rekonstrukce rehabilitačního oddělení, kde bychom chtěli i služby rozšířit,“ nastínil A. Strolený.

Nemocnici se podařilo získat nového primáře RTG oddělení, Jana Kranera, který přišel do Loun z Chomutova.

Stavební práce probíhají také v budově, kde sídlí ředitelství. Chceme všechny administrativní pracoviště přemístit sem. Původní administrativní budovu chceme prodat, abychom mohli dále investovat,“ dodal ředitel.

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM!