Nemocnici v Žatci vede od srpna nový ředitel. MUDr. Zdeněk Bergl přišel z Mostu a působí i jako primář oddělení ARO. Jeho jmenování včera potvrdil Erich Knoblauch, starosta Žatce a člen správní rady nemocnice. Zřizovatelem žatecké nemocnice je už deset let město. „Do výběrového řízení na funkci ředitele nemocnice se přihlásili tři uchazeči, pouze jediný však splnil stanovené podmínky,“ odpověděl starosta na dotaz deníku.

Nový ředitel zatím působí i jako primář ARO, pro tuto funkci i pro oddělení však hledá nového lékaře a v budoucnu by se chtěl věnovat pouze řízení nemocnice, dodal starosta. Nemocnice hledá několik lékařů i pro další oddělení a specializace. „Lékaři jsou potřeba vždy. Nemocnice je personálně zajištěna, ale další lékaři by neuškodili, i pro lepší vzájemnou zastupitelnost,“ řekl starosta.

Město chce nemocnici dál orientovat na poskytování základní zdravotnické péče ve čtyřech odděleních – na interně, chirurgii, dětském oddělení a gynekologii s porodnicí. V žádném případě neuvažuje o jejím prodeji jinému subjektu, zdůraznil starosta.

ARO v Žatci má nového primáře