Pacienti na lůžkových odděleních lounské a žatecké nemocnice budou muset přečkat několik příštích dní bez návštěv přátel a příbuzných. Stejně jako v řadě dalších zdravotnických zařízení po celé zemi tam do odvolání zakázali návštěvy. Krok souvisí s probíhající chřipkovou epidemií, respektive s vysokým počtem akutních respiračních infekcí.

Informaci v pondělí Deníku potvrdila vedení obou nemocnic. Zákazy začnou platit shodně už zítra, v úterý 10. ledna. Doporučení k uzavření oddělení přišlo od Krajské hygienické stanice.

Preventivní opatření

„Jde o preventivní opatření, jehož platnost bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace. Děkujeme za pochopení všem pacientům i jejich příbuzným a věříme, že v krátké době bude jejich kontakt opět možný v neomezeném rozsahu," uvedla Radka Miloševská, mluvčí skupiny Agel, která vlastní Nemocnici Louny.

Vjezd do Nemocnice Žatec„Dnes bylo rozhodnuto, že od 10. ledna od 7 hodin jsou návštěvy na lůžkových odděleních zakázány až do odvolání," informovala také Štěpánka Šilhanová, asistentka ředitele Nemocnice Žatec.

Nemocnice Louny nemá lůžková oddělení pro akutní péči, jako třeba sousední Žatec. Poskytuje péči na lůžkách následné péče, lůžkách dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče a sociálních lůžkách. Provozuje také radiodiagnostické oddělení, fyzioterapii a ambulance.