Postupně uklidňovat situaci v žatecké nemocnici se daří vedení zdravotnického zařízení a představitelům města. Pro nemocnici vyjednali půl roku na stabilizaci. V minulých dnech proběhla jednání s VZP, ta dala žatecké nemocnici ještě šanci.

Akutní problém hrozil hlavně na dětském oddělení, kde není dostatek kvalifikovaných lékařů a hrozilo nepodepsání smlouvy na další období. „Podařilo se nám vyjednat půl roku na stabilizaci nemocnice. Během té doby chceme na oddělení přivést lékaře, kteří tam chybí. Také budeme žádat o navýšení počtu lůžek, péče rozhodně není ohrožena,“ řekl na dotaz Deníku Zdeněk Bergl, ředitel nemocnice.

Omezení péče prý nehrozí

Tvrdí to i žatecký starosta Erich Knoblauch. „Dál pracujeme na stabilizaci, občanům bude i nadále poskytována plná péče,“ informoval. Pokud nemocnice ale nedokáže potřebné lékaře sehnat, VZP s ní pravděpodobně za půl roku smlouvu nepodepíše. „Ano, pokud se nám nepodaří stabilizovat dětské oddělení, hrozí, že by VZP nepodepsala s nemocnicí smlouvu o poskytování péče na tento primariát,“ potvrdil Erich Knoblauch s tím, že ostatních oddělení se tento problém netýká.

Zčásti zažehnány jsou prý i ekonomické potíže nemocnice. Ta podle informací Deníku v současné době dluží kolem třiceti milionů korun. „Jsou to staré dluhy. O vyřešení situace se jedná mezi správní radou nemocnice a vedením města,“ sdělil Zdeněk Bergl. „Samozřejmě i tímto problémem se budeme muset zabývat, ale neznamená to akutní ohrožení nemocnice. Lidé mohou být v klidu, nemocnice bude fungovat dál,“ dodal starosta Žatce Erich Knoblauch.

O problémech nemocnice informoval Deník už minulý týden, to se přijeli do zařízení seznámit se situací také poslanci parlamentu za KSČM. Během několika týdnů by do nemocnice měli dorazit také další, tentokrát z ČSSD a ODS.

close zoom_in

Nemocnice Žatec řeší potíže