Nemocnice v Žatci obdržela v minulých dnech další významný finanční dar. Konkrétně její dětské oddělení dostalo 100 tisíc korun, pořídilo za ně pulzní oxymetr, infuzní pumpu a nové televize na pokoje. Peníze darovala společnost Sidat.

Infuzní pumpa slouží pro bezpečné podávání léků do žil, pulzní oxymetr měří průtok kyslíku tkáněmi neinvazní cestou. A nové televize zajistí příjemnější pobyt dětem v nemocnici.

Vrchní sestra Dagmar Zemanová u nového přístroje

Vrchní sestra Dagmar Zemanová u nového přístroje.  foto: Vladimíra Stejskalová

Společnost Sidat je česká firma s 80 zaměstnanci působící více než 25 let na trhu. V současné době zabezpečuje služby a dodávky v oblastech komplexní automatizace a výrobní informatiky, a to v oblastech výroby potravin a nápojů, výroby stavebních hmot, v automobilovém průmyslu, chemickém a farmaceutickém průmyslu či v oblastech těžby ropy.

Firma chtěla pomoci

„Podpořit Nemocnici Žatec jsme se rozhodli, protože vždy hledáme instituci, kde můžeme pomoci konkrétním darem či finančním příspěvkem na konkrétní nákup. Historicky se navíc snažíme podporovat zdraví malých a nemocných dětí a chtěli jsme zároveň podpořit instituci mimo hlavní město Prahu, kde vnímáme, že dotačních programů a finanční pomoci je více než v jiných regionech," sdělil Radim Novotný, jednatel společnosti.

„Žatecko je rostoucí průmyslovou oblastí, kde se o řadu projektů v oblasti automatizace výrobních procesů ucházíme. V poslední době jsme pracovali třeba na rozsáhlém projektu Královského pivovaru Krušovice, který je od Žatce nedaleko," dodala Kristýna Večerková, vedoucí organizačního a provozního oddělení společnosti.

(vs)