Se ziskem sedmi milionů korun hospodaří zatím v letošním roce žatecká městská nemocnice s poliklinikou. A právě tolik peněz chce ještě do konce letošního roku investovat do nových přístrojů a vybavení.

Nedávno bylo v budově polikliniky spuštěno digitalizované pracoviště za téměř dva miliony korun. „Zkvalitnila se tím péče o pacienta, lékaři mají k dispozici rychlejší a kvalitnější snímkování," sdělil Čestmír Novák, ředitel žatecké nemocnice. Právě v digitalizaci pracovišť chtějí v nemocnici pokračovat. Jako další má přijít na řadu chirurgie, náklady se vyšplhají k pěti milionům korun bez daně. „Podali jsme si na to žádost o dotaci z regionálního operačního programu Severozápad, nyní běží výběrové řízení na dodavatele," sdělil Čestmír Novák, že cílem je postupná digitalizace celé nemocnice.

Podle jeho slov nemocnice ještě do konce letošního roku investuje do nových přístrojů celkem sedm milionů korun. V plánu je například nákup ultrazvukového skalpelu nebo gastroskopu přístroje k optickému vyšetření žaludku.